Поврзете се со нас

Шпанија

Анимиран цртан филм: Како Реал и одржа лекција на Барселона на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Реал Мадрид славеше над Барселона со 4-0 во реванш средбата во Купот на Шпанија и со вкупни 4-1 обезбеди место во финалето на ова натпреварување во кое силите ќе ги одмери со Осасуна.

„Кралевите“ многу добро знаеја што сакаат на „Камп Ноу“ и дојдоа до резултат кој дефинитивно ќе им донесе поголема самодоверба пред следните предизвици. По натпреварот видовме многу видеа од тоа што се случуваше на теренот и надвор од него, а „JustCartoons“ даде една друга верзија на „Ел Класико“, верзија која ќе ве насмее.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни