Поврзете се со нас

Балкан

Ангелов ќе игра за романски Волунтари

Објавено

на

blank

Македонскиот интернационалец, Виктор Ангелов ја заврши приказната со босанскиот прволигаш Широки Бријег и во новата календарска година ќе биде дел од Волунтари.

Волунтари е член на првата лига на Романија и по 16 одиграни кола е на 13 место на табелата. Ова за Ангелов е прв предизвик во Романија, претходно освен во Босна и Херцеговина играше во Германија и Унгарија, додека пак во Македонија го носеше дресот на Металург, Работнички, Тетекс и Шкупи.

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија ќе го носи дресот со број 19 во новата екипа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни