Поврзете се со нас

Балкан

Ангелов го постигна својот прв погодок во дресот на Волунтари (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Македонскиот напаѓач, Виктор Ангелов со новата година ја промени и клупската средина и од Широки Бријег се пресели во Волунтари каде веќе го даде првиот гол во првата лига на Романија.

Поранешниот младински репрезентативец ја погоди мрежата на Универзитатеа Крајова во ремито од 1-1. Виктор се најде на вистинското место во 10 минута и ја затресе мрежата по асистенцијата на Рикардињо.

Иван во 25 погоди за гостите, гол што се покажа како последен на средбата .

Волунтари со 16 бода е на 14 место на прволигашката табела.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни