Поврзете се со нас

Италија

Анчелоти за најлошото искуство во кариерата: Навивачите не ме сакаа, полиција ме чуваше…

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/realmadrid

Карло Анчелоти е еден од најдобрите, најквалитетни тренери на светот, стратег кој повеќе од три децении е во занает, период во кој има работено во доста клубови и со тоа соочено со многу ситуации.

Италијанецот е познат како човек кој знае да донесе успеси, титули, да биде миленик на навивачите, меѓутоа и неговата приказна не е идеално, поточно се има соочено со предизвици од кои дефинитивно го памети она како предводник на Јувентус од 1999 до 2001 година.

-Ме мразеа што играв за Милан, понекогаш излегував од стадионот во придружба на полиција. Не освоивме титули, но двапати бевме втори. Не беше тоа добро искуство.

-Таму во Јувентус се беше организирано на фантастичен начин. Не уживав затоа што имав играно за Милан и Рома, но научив многу за тоа како треба да биде еден врвен клуб, -вели дон Карло.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни