Поврзете се со нас

Светски првенства

Анчелоти открил за која репрезентација ќе навива на СП во Катар

Објавено

на

Италијанската фудбалска репрезентација беше запрена од Македонија на патот кон Светското првенство во Катар, а Карло Анчелоти веќе избрал друг личен фаворит за мундијалот.

Италијанскиот стручњак во изјава за „РАИ“ открил дека ќе навива за Канада, селекција која по долго време се враќа на најважниот фудбалски турнир.

– На Светското првенство ќе навивам за Канада, долго ги немаше на мундијалите, а оваа земја ја чувствувам како втор дом.

– Исто така, претседателот на нивната федерација е од Абруцо, па сите заедно ќе навиваме за Канада, ќе бидам таму со дрес на Канада – изјавил Анчелоти, чија сопруга е од Ванкувер.

Канада е во незгодна група со Хрватска, Белгија и Мароко.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни