Поврзете се со нас

Шпанија

Анчелоти направи шоу на прославата на титулата на Реал: Имам еден сон, сакам…(ВИДЕО)

Објавено

на

Реал Мадрид ја слави освоената титула во Примера, а овие прослави секогаш носат некои посебни моменти, ситуации кои се издвојуваат и стануваат доста вирални, популарни на интернет и социјалните мрежи.

Искусниот италијански стратег, Карло Анчелоти и овој пат се најде во фокусот на вниманието, па така го видовме како ја пее химната на клубот, ја повтори познатата негова прослава со пура, но имаше и една друга ситуација која ја одбележа парадата.

Анчелоти ја повтори незаборавната слика од пред две години на шампионската парада во Мадрид (Видео)

Тој го зема микрофонот и порача:

-Имам сон, сакам да играм со Едуардо Камавинга, -истакна Италијанецот на што фудбалеро слатко се изнасмеа за да потоа тргне шоуто.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни