Поврзете се со нас

Шпанија

Анчелоти лут на играчите на Реал : Пречесто ни се случува вакво нешто

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Реал Мадрид направи пресврт и го победи Реал Сосиедад, но тренерот Карло Анчелоти не ја криел фрустрацијата од еден сегмент кој го загрижува на почетокот на сезоната.

Реал прими гол многу рано и му дозволи на противникот да дојде во подобра позиција да освои некој бод во Мадрид, а италијанскиот стручњак јасно потенцирал дека неговиот тим не смее да стартува толку невнимателно.

– Мора да избегнеме вакви ситуации и да бидеме поприсебни на почетокот на натпреварите. Факт е дека на три од пет натпревари први примивме гол.

– Добра работе е само тоа што успеавме да се вратиме и да победиме, но секогаш е потешко на овој начин, – рекол Анчелоти.

Реал се врати на врвот со перфектен учинок и 15 бода по пет рунди во Ла Лига.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни