Поврзете се со нас

Шпанија

Анчелоти избрал замена за Бензема, Флорентино не дава зелено светло за трансферот

Објавено

на

Реал Мадрид мора да доведе квалитетна замена за Карим Бензема во составот, а тренерот Карло Анчелоти веќе му го соопштил својот приоритет на претседателот Флоретино Перез.

Италијанскиот стручњак го посакува Хари Кејн, за кого Реал би требало да издвои околу 100 милиони евра за да го доведе во своите редови, но неговиот претпоставен не се согласува со тој избор.

Претседателот Флорентино Перез смета дека Реал не треба да плати толкава сума за фудбалер кој наскоро ќе полни 30 години, нешто што се совпаѓа со клупската политика изминатиот период.

Кејн нема да може да го напушти Тотенхем без убедлива сума, па с ечини дека ќе мора да разгледува други опции, бидејќи шпанските медиуми тврдат дека Флорентино тешко ќе даде зелено светло за негов трансфер.

Ова посебно откако на Реал ќе му треба полна клупска каса за следното лето, кога шпанскиот клуб веројатно повторно ќе го договара Килијан Мбапе, фудбалер за кого ќе треба да биде издвоена голема плата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни