Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Анчелоти ги воодушеви фудбалските фанови со својот фер-плеј потег (Видео)

Објавено

на

Реал Мадрид рутински го совлада Шериф и си обезбеди пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите, а еден интересен момент од натпреварот стана вирален речиси 24 часа по неговото завршување.

Се работи за ситуацијата во која комплименти за фер-плеј потегот доби тренерот Карло Анчелоти, кој не ја прифати идејата на Касемиро.

Бразилецот го праша италијанскиот стручњак дали намерно да добие жолт картон за да го пропушти последното коло од групната фаза и без закана од суспензија да го дочека осминафиналниот двомеч, но тренерот на Реал го одби предлогот.

Во продолжение Касемиро остана без картон, а во 84. минута беше и повлечен од игра.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни