Поврзете се со нас

Евролига

Анадолу Ефес ја доби битката со Реал и фати приклучок кон местата кои водат во плејофот (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/RMBaloncesto

Кошаркарите на Анадолу Ефес забележаа супер значајна победа над Реал Мадрид (90-89) во заостанатиот меч од 24. коло во Евролигата.

Актуелниот шампион води жестока битка за да избори Топ 8 пласман, односно да биде дел од разигрувањето на пехарот и затоа овој триум има посебно значање затоа што истиот може да придонесе за кревање на атмосферата, формата кога е најпотребно.

Домаќините водеа и со 17 разлика, но Реал како и многупати досега се враќаше, покажа карактер, па избраниците на Атаман мораа да пронајдат нова енергија, сила за да ја заокружат започнатата работа.

Ларкин со 18 и Брајант со 17 поени беа најдобри стрелци, Муса пак со 16 кошеви ги предводеше гостите од Мадрид.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни