Амрабат со почетничка грешка ги изнасмеа фудбалските фанови (Видео)

Amrabat

Отворањето на натпреварот меѓу Леганес и Барселона дефинитивно ќе биде најкомичниот момент во новото коло на шпанската фудбалска лига.

Сето тоа по заслуга на Нордин Амрабат кој како да заборави едно од најосновните правила во фудбалот. Мароканецот направи комичен потег по првото тргнување од центарот и го принуди судијата Малјенко да додели топката на противникот.

Facebook Коментари