Американецот понижен како никогаш во кариерата: Противникот со еден потег го уништи Мејведер, публиката збесна на трибините (Видео)

Mayweather

Боксерската легенда, Флојд Мејведер ужива во своите пензионерски денови, а дел од своето слободно време одлучи да го искористи за да учествува на еден хуманитарен кошаркарски меч во Лос Анџелес, Калифорнија.

Токму на оваа средба Американецот беше понижен како никогаш во својата кариера, испужен на теренот од страна на Лери Вилијамс. Вилијамс која е познат по прекарот „Собирач на коски“ (Bone Collector) со еден мајсторски дриблинг го извади од патики Мејведер кој падна како покосен на теренот по што публиката на теренот полуде.

Facebook Коментари