Поврзете се со нас

Македонија

Американецот останува во Македонија: Вилијамс го замени Пелистер со Кожув

Објавено

на

Искусниот американски интернационал, Чез Вилијамс и во новата сезона ќе настапува во Македонија и тоа во редовите на Кожув.

Тој во натпреварувачката 2020/2021 беше дел од тимот на Пелистер каде на 22 средби реализираше во просек по 11 поени, 3 скока и 4 асистенции. Вилијамс е трето засилување за составот од Гевгелија кој претходно ги обезбеди услугите на Даниел Нацевски и Кирил Николовски.

Потписи пак на нови договори ставија Марко Симоновски и Предраг Пајиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни