Поврзете се со нас

Македонија

Американецот Абром ќе игра за Куманово

Објавено

на

Македонскиот кошаркарски прволигаш Куманово прави промени во својот тим, па откако беше донесен (вратен) тренерот Владимир Мирковски ангажиран е плејмејкер од Соединетите Американски Држави.

Се работи за Декуан Абром кој има 25 години и е висок 188 сантиметри. Негов последен клуб бил Берое од Бугарија, а во кариерата има настапувано уште за Ердгас Ехинген од Германија.

Кога е во прашање колеџ кариерата тој бил дел од Белмонт Абеј и Урбана.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни