Аманда Ли: Девојката која ги помести границите за фит тело (Фото+Видео)

Amanda Lee1

Таа е вистинска фитнес бомба, се коментарите на социјалните мрежи. Има неверојатни 11 милиони следбеници и за нејзиното тело се пишува на големо во светот.

Нејзиното име е Аманда Ли од Канада и постојано на социјалните мрежи ги мотивира луѓето и нејзините фанови да се активни и да се занимаваат со физичка активност.

Во моментов живее во САД, каде снима фотосесии за спортски брендови и за здрава исхрана, а за тоа колку е популарна говори и фактот дека секоја фотографија е погледната најмалку по 1 милион пати.

Set from @aloyoga 💖

A post shared by Amanda Lee (@amandaeliselee) on

Facebook Коментари