Поврзете се со нас

СЕХА лига

Алушовски: Се обидовме да ги изненадиме, знаевме…

Објавено

на

blank

Составот на Вардар не успеа да дојде до уште еден пехар во СЕХА лигата или поточно во финалето на ова натпреварување загуби од Веспрем со 35:27.

Унгарците и пред почетокот на средбата во Задар важеа за фаворити, а тоа го потврдија и на теренот каде имаа постојано водство против „црвено-црните“  од самиот почеток, па се до крајот. Тренерот Стевче Алушовски спортски го призна поразот од противникот кого ништо не го изненади, па дури и играта на вардарци седум на шест.

-Се обидовме со акции 7 на 6 за да ги изненадиме. Бевме свесни колку е опасна нивната транзиција и колку се брзи кога ќе успеат успешно да се одбранат. Заслужена победа за нив на крајот, тие очигледно имаат подобар тим, поголем ростер и поквалитетни поединци во моментот, -истакна Алушовски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни