Алонсо знае кој ја има позицијата број еден за пехарот во ЛШ: Тие секогаш се фаворити…

alonso

Лигата на шампионите е натпреварување кое секога привлекува најголемо внимание кај јавноста, особено кога станува збор за оваа завршна нокаут фаза.

Веќе зад нас е осминафиналето, познати ни се четвртфиналните парови (Барселона-Рома, Баерн-Севилја, Ливерпул-Сити, Реал-Јувентус), па некои работи се далеку појаснии во поглед на тоа што може да се случува и кој би можел да го подигне пехарот во ова најдобро клупско натпреварување на УЕФА.

Според Чаби Алонсо главниот и последен збор и во оваа кампања ќе го има Реал Мадрид.

-Тие секогаш се фаворити за се, особено во ЛШ. Среќен сум зшто го вратија нивото на кое сакаат да играат. Тие се поголем фаворит од Сити, тим кој досега нема ништо освоено-истакна Алонсо.

Facebook Коментари