Поврзете се со нас

Италија

Алкарас откри кој играч најмногу го изненадил во Јувентус

Објавено

на

foto:twitter.com/juventusfc

Карлос Алкарас направи голема промена и Саутемптон го замени со Јувентус во завршницата на зимскиот преоден рок.

Аргентинецот е играч со потенцијал, играч од кого многу се очекува, а оваа е идеална можност за него да се покаже на најголема сцена, а со тоа и да се избори за перманентен трансфер со оглед на тоа што сега има статус на позајмен фудбалер.

Тој веќе почна да работи со новите соиграчи и веќе издвои еден играч кој му оставил најсилен впечаток, поточно го изненадил.

-Се приклучив на тим со многу добри играчи, најмногу ме изненади веројатно Локатели. Изгледа како одличен играч. Сакам да работам со него на тренинзите и се надевам дека ќе научам многу, -обелодени Карлос.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни