Поврзете се со нас

АТП

Алкарас го имаше поенот на годината, Ѓоковиќ не можеше да поверува (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:witter.com/WeAreTennis

Карлос Алкарас и Новак Ѓоковиќ водат жестока битка во полуфиналето на Ролан Гарос, борба која донесе фантастичен тенис, мајстории ги кренаа на нозе присутните во Париз.

Новак имаше магија во првиот сет за брејк, додека пак во втората „рунда“ младиот Карлос имаше страшен потег, поен на годината.

Шпанецот извади потег од незавидна ситуација, реакција со која го принуди Ѓоковиќ да му се поклони, аплаудира.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни