Поврзете се со нас

Македонија

Алкалоид договори уште еден македонски репрезентативец

Објавено

на

Тимот на РК Алкалоид продолжува да ги засилува своите редови во пресрет на вториот дел од сезоната, па така ново име е македонскиот репрезентативец, Костадин Петров.

Петров имаше добри минути за нашата селекција на Мундијалот во Шведска и Полска, изданија кои придонесоа селекторот Кирил Лазаров да го повика и во својот клуб. Кружниот напаѓач има играно во доста клубови во нашата земја, а има и неколку интернационални искуство во Шпанија, Романија и Исланд.

Претходно суперлигашот го договори Иван Џонов од Пролет, додока пак интерес има за Давид Савревски од Вардар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни