Алисон го прифати предизвикот на Де Хеа: Голманот на Рома со две неверојатни одбрани во Украина (Видео)

Alison-Roma

Манчестер Јунајтед и Рома имаа различен ефект на своите натпревари од осминафиналето на Лигата на шампионите, а фактот што нивните голмани Давид Де Хеа и Алисон се истакнаа најмногу, објаснува зошто ќе мора да се борат за пласман во следната рунда на реваншите.

Де Хеа имаше неверојатна одбрана уште во првото полувреме кога го натера Муриел да се фати за глава, а голманот на Рома забележа две фантастични одбрани во вториот дел кога Шахтјор притискаше да направи пресврт.

На крајот, украинскиот клуб успеа да стигне до победата, но фановите на Рома и тоа како ќе ги ценат овие две неверојатни одбрани на бразилскиот голман Алисон.

Facebook Коментари