Алиоски во игра за играч на месецот на Лидс Јунајтед

alioski

Македонскиот интернационалец и репрезентативец, Езџан Алиоски имаше фантастични изданија во ноември за Лидс Јунајтед, па воопшто не е изненадување што тој е номиниран за играч на месецот на „Иланд Роуд“.

Нашиот Џани стрелаше на сите четири мечеви за Лидс во ноември со што го запиша своето име во историјата на овој клуб до оние на Марк Видука, Алан Смит…

Конкуренти за Алиоски за ова признание се Самуел Саиц и Понтус Јансон.

Вие можете да го дадете вашиот глас на следниов ЛИНК.

Facebook Коментари