Поврзете се со нас

Свет

Алиоски се најде во најдобрата единаесетка на сезоната во Саудиска Арабија (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Езгјан Алиоски се најде во најдобрата единатесетка на сезоната во Саудиска Арабија.

Џани пристигна во Ал Ахли од премиерлигашот Лидс Јунајтед и одлично се снајде во првата сезона во која досега има шест гола и седум асистенции, па тие негови изданија го однесоа во тимот на кампањата 2021/2022.

Покрај Алиоски има доста познати имиња, па тука е голманот Стојковиќ, потоа поранешниот аргентински репрезентативец Банега, напаѓачот Игало, потоа Талиска кој своевремено важеше за огромен талент…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни