Алиоски доби и нокаут на „Иланд Роуд“, противникот поцрвене (Видео)

alioski

Нашиот репрезентативец Езџан Алиоски и во вториот свој официјален компетитивен настап се прикажа во одлично светло во дресот на Лидс Јунајтед, па за нешто повеќе од 30 минути на дуелот против Порт Вејл во Карабао Купот запиша одлична асистенција, откако го претрча целиот терен.

Меѓутоа во финишот на средбата нашиот Џани беше и „нокаутиран“, противничкиот играч Гевин Ганинг ги загуби живците и удри по нашиот ас по што ја плати својата постапка со црвен картон (втор жолт).


Gavin Gunning Gets Sent Off For A Crazy Foul vs… by wfproductions

Facebook Коментари