Поврзете се со нас

Италија

Алексис Санчез пристигнал на прегледи во Милано (Видео)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/OM_English

Интер го врати Алексис Санчез во своите редови, со што добива уште еден искусен и квалитетен офанзивен фудбалер во своите редови.

Чилеанецот денеска пристигнал во Милано каде веднаш ќе ги помине лекарските прегледи, па ќе биде промовиран како повратник во составот на Симоне Инѕаги.

Алексис се враќа од редовите на Олимпик Марсеј, каде ја мина претходната сезона.

Санчез има над 100 одиграни натпревари во дресот на Интер, при што постигна 20 гола и испрати 23 асистенции.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни