Поврзете се со нас

Италија

Алегри со забелешка за своите фудбалери по триумфот над Салернитана

Објавено

на

Foto:juventus.com

Јувентус ја победи Салернитана и ја оствари главната цел на гостувањето во Серија А, но тренерот Макс Алегри повторно има забелешка за своите играчи.

„Бјанконерите“ стигнаа до 3:0, по што му дозволија на противникот да го загрози голот на Шчесни, а Алегри смета дека причина е падот во играта кој не смее да се случува.

– Екипата играше одлично 60 минути, но потоа почнавме да додаваме пречесто во својата половина, да ја враќаме топката кај Шчесни и тоа и дозволи на Салернитана да биде поопасна.

– Такво нешто не смее да се случува, а веќе видовме дека можеме скапо да го платиме на натпреварите со Монца и Салернитана во првиот дел од сезоната.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни