Поврзете се со нас

Италија

Алегри објасни каква порака добил Бонучи со „писменцето“ кое му го предаде соиграч (Видео)

Објавено

на

Јувентус освои бод на вчерашното гостување кај Интер, а тренерот Макс Алегри вели дека ремито против шампионот го остава неговиот тим во позитивна серија, со можност да биде намалена разликата во однос на ривалите.

Вниманието на јавноста го привлече и пораката која на ливче хартија му беше испратена на Леонардо Бонучи при влегувањето во игра на Каио Жорге.

Бразилецот влезе во 83. минута, а Бонучи откако ја прочита пораката, го стави ливчето во својата чорапа. Алегри вели дека тој не ни знае што пишувало.

– Јас не ја напишав пораката туку мојот асистент (Ландучи). Беше нешто поврзано со прекините, бидејќи тоа е негова територија. Можеби затоа ми вели да ги одложам замените, за да има време да пишува, – одговорил Алегри.

Интер го постигна голот кога на Бернардески му се укажуваше лекарска помош, но Алегри смета дека тоа не влијаело на реализацијата на Џеко.

– Тоа беше коинциденција, дури и со играч помалку не требаше да примиме таков гол, – рекол тренерот на Јувентус.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни