Поврзете се со нас

Италија

Алегри бесен по освоениот Куп трофеј: Знам каде да те најдам, ќе дојдам и ќе ти ги скинам ушите

Објавено

на

foto:twitter.com/FabrizioRomano

Јувентус успеа да триумфира во Купот на Италија и тоа со погодокот на српскиот репрезентативец Душан Влаховиќ.

Со ова Јуве дојде до првиот трофеј во сезоната, сезоната која е турбулентна, но и кампања во која реално клубот ги исполни целити, Топ 4 пласман во Серија А и обезбедено место во ЛШ во натпреварувачката 2024/2024, плус пехар во Купот.

Ова воедно може да биде и последна епизода на тренерот Масимилијано Алегри кој и покрај трумфот над Аталанта беше многу нервозен. Тоа го покажа во самата завршница на средбата, потоа со реакцијата со директорот Џунтоли, а стратегот според информаците се закачил и со Гвидо Вачаго, главниот уредник на „Тутоспорт“.

Голот на Влаховиќ вреден титула, Алегри полуде и не го дочека крајот на финалето (Видео)

Драма и по последниот судиски свиреж: Алегри го бркаше од прославата најважниот директор на Јувентус (Видео)

-По натпреварот, Алегри ми рече: ти си скапан директор. Напиши ја вистината во весникот, а не она што клубот ти го сервира.

-Знам каде да дојдам и те пронајдам. Знам каде да се сочекам. Ќе дојдам и ќе ти искинам двете уши. Ќе дојдам и ќе те удрам во лице. Напиши ја вистината во твојот весник, -му порачал Макс на Вачаго.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни