Поврзете се со нас

Европски првенства

Албанецот Бајрами го постигна најбрзиот гол на ЕП (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/FOXSoccer

Репрезентативецот на Албанија, Недим Бајрами го постигна најбрзиот гол во историјата на Европските првенства.

На фудбалерот на Сасуоло му беа потребни точно 23 секунди за да го матира Донарума на вечерашниот меч кој се игра на „Сигнал Идуна Парк“ во Дортмунд.

Димарко сакаше да го проигра Бастони при аутот, но Бајрами беше побрз, се снајде и ја смести топката во мрежата на Италија за водство на Албанија.

Во меѓувреме стигна одговорот од актуелниот европски шампион кој веќе го сврти резултатот и води на средбата од групата Б.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни