Поврзете се со нас

Европски првенства

Аларов е на „стенд бај“, одлуката ќе биде донесена во Данска

Објавено

на

blank

Михаил Аларов е можната замена за Стојанче Стоилов, кој нема да патува на реваншот со Данска.

Тој е единствениот претставник од клубот „Пролет 62“ на списокот со повиканите ракометари за овој дуел.

Како што претходно објави „Дерби“, Стоилов уште пред првиот настап ја имал обновено старата повреда на рбетот, и на првиот натпревар играл под седативи. Откако денеска биле направени снимки, тој е ослободен од репрезентативните обврски, а стручниот штаб се уште нема донесено одлука кој ќе влезе во игра.

На последниот тренинг во петок попладне, беше лиферувана информацијата дека сите ракометари ќе патуваат со чартер-авионот за Алборг. Конечната одлука ќе биде донесена по тренингот во Данска, со што ќе биде комплетиран списокот на оние што ќе играат в недела.

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни