Поврзете се со нас

Свет

Ал Наср остана без уште еден трофеј во Саудиска Арабија, Роналдо се „уби“ од плачење (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:x.com/AlNassrFC_EN

Ал Наср ја загуби драмата со Ал Хилал во Кралскиот Куп во Саудиска Арабија, неуспех кој тешко го поднесе главната ѕвезда Кристијано Роналдо.

Ал Хилал ја доби пенал драмата, Роналдо остана без трофејот и во Кралскиот куп (Видео)

Португалецот емотивно се скрши и се „уби“ од плачење со што дефинитивно ги изненади сите фудбалски фанови. Меѓутоа на ветеранот дефинитивно му значи секој трофеј, секој успех и ваквите случувања едноставно го допираат и не може да ги задржи солзите.

Инаку Ал Наср не освои ниту еден значаен трофеј, поточно Ал Хилал освен овој Куп го освои и пехарот во домашниот шампионат.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни