Поврзете се со нас

Франција

Акробација во воздух: Напаѓач со спектакуларен погодок ги освои срцата на фудбалските фанови (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Дуелот меѓу ПСЖ и Олимпик Марсеј се најде во центарот на вниманието на француската и пошироката јавност поради победата на гостите, но и останатите случувања на теренот и петте доделени црвени картони.

Ама токму од Лига 1 ни дојде и еден супер момент, супер погодок кој падна во сенка на случувањата во Париз, но мајсторија која дефинитивно треба да се бележи. Се работи за напаѓачот на Брест, Иван Кардона која на спектакулатен начин, акробација во воздух ја потврди победата на неговата екипа на гостувањето против Дижон.

Овој дефинитивно ќе влезе во конкуренција за најдобар во оваа сезона, оваа година.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни