Акцијата која ја крена „фалангата“ на нозе во Загреб: Гонзалес диригира, Лазаров асистира, а Талески реализира (Видео)

Фото: Филип Вирановски / РФМФото: Филип Вирановски / РФМ

Македонија успеа да ја оправда улогата на фаворит и издвојува тешка, но сосема заслужена победа против Црна Гора со 29-28.

Еден од тие наши погодоци всушност беше и потег на средбата кој го избраа луѓето од ЕХФ. Тоа е одличната соработка и цепелинот во режија на капитенот Кирил Лазаров и Филип Талески, мајсторија која со аплауз ја одбележа и Раул Гонзалес.

Facebook Коментари