Поврзете се со нас

Македонија

Академија Пандев се засили со талент на Црвена Звезда

Објавено

на

Екипата на Академија Пандев донесе уште еден нов фудбалер во своите редови, играч кој доаѓа од соседна Србија од тамшниот шампион Црвена Звезда.

Се работи за 20-годишниот Милан Томиќ кој ги има поминато сите младински категории на „црвено-белите“ за да потоа биде испраќан на позајмици во екипите на Графичар и Звездара. Томиќ ја поркива средината на теренот, а со пандевци стави потпис на двегодишен договор.

Претходно клубот од Струмица се засили со Бојан Димоски, Марјан Радески и Никола Серафимов.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни