Поврзете се со нас

Македонија

Академија Пандев промовираше три нови засилувања

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Академија Пандев пред неколку денови го именуваше Александар Васоски за нов тренер за да клубот потоа веднаш се фати за работи и обезбеди три нови засилувања.

Имено тимот од Струмица денеска ја информираше јавноста дека успеале да ги добијат потписите на централниот дефанзивец Коста Манев, голманот Марко Јовановски и офанзивното крило Николче Шаркоски.

Со ова започна создавањето на новата екипа по мерка на популарниот Тетовче кој во наредниот период ќе добие уште неколку нови имиња.

Досега Академија Пандев ја запуштија Марио Маслаќ, Кристијан Трапаноски и Милан Томиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни