Поврзете се со нас

Македонија

Академија Пандев промовираше три нови имиња

Објавено

на

Екипата на Академија Пандев ги засили своите редови со тројца нови играчи и тоа Сандро Ембало, Неат Абдулаи и Иван Галевски.

Ембало е португалски дефанзивец кој доаѓа од тимот на АЦ Оулу од Финска. Абдулаи е играч кој ги покрива позициите крилен и централен напаѓач, додека пак Галевски доаѓа во Струмица од составот на Победа од Прилеп.

Претходно некогашниот освојувач на Купот на Македонија ги договори Бурхан Мустафа, Георгие Јанкулов, Агрон Руфати и Марио Врдољак.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни