Поврзете се со нас

Македонија

Академија Пандев ги продаде ТВ правата на „Спорт Клуб“

Објавено

на

Македонскиот фудбалски прволигаш, Академија Пандев ја информираше јавноста дека ги продала ТВ-правата од своите домашни натпревари на регионалниот спортски телевизиски канал „Спорт Клуб“.

Пандевци се првиот клуб кој направил ваков потег, договорот е веќе потпишан и истиот важи за сезоните 2021/22, 2022/23 и 2023/24.

Инаку пандевци и Шкендија се единствените тимови кои одбија да го потпишат договорот за ТВ-правата со ФФМ според кој мечевите требаа да се емитуваат на „Арена Спорт“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни