Поврзете се со нас

НБА

Ајзеа Томас смета дека Џордан не е ни во Топ 3 на играчи со кои се соочил

Објавено

на

„Пријателството“ меѓу Мајкл Џордан и Ајзеа Томас се обнови со прикажувањето на документарниот серијал „Последниот танц“, а некогашната прва ѕвезда на Чикаго во своите изјави воопшто не го штеди тогашниот ривал и предводник на Детроит.

Покрај грубат игра на „лошите момци“ од Детроит како начин да се спречат Булс во обидот да стигнат до приматот најдобри на Истокот, Џордан посебно го истакнува моментот на напуштање на теренот без поздрав на играчите на Детроит по четвртиот и последен пораз во конференциското финале во 1991 година.

Томас истовремено преку медиумите не се штеди да врати со некоја провокација, па во последната изјава не го вброил Џордан меѓу тројцата најдобри противници во НБА кариерата.

На прашањето кои се најдобрите тројца играчи против кои играл, Томас имал концизен одговор.

– Карим Абдул-Џабар, Лери Бирд, Меџик Џонсон, па дури потоа следува Џордан во изборот на Томас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни