Поврзете се со нас

Македонија

Агон Хани е најновото засилување за Струга Трим Лум

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Струга Трим Лум го обезбеди и потписот на Агон Хани за следната натпреварувачка кампања.

Хани е најновото засилување за тимот на Захариевски, играч кој треба да ја покрие левата бековска позиција. Тој во Струга доаѓа од Славој Вишеград од Чешка, a претходно има настапувано за Словачко, Јаблонец, Академија Пандев и Младост Царев Двор.

Со ова стружани продолжија да бида супер активни на трансфер пазарот, освен Хани ги обезбедија Христијан Малески Марјан Алтипармаковски, Арлинд Шабани, Раиф Мирселоски, Бесир Рамадани, Јасмин Мециновиќ, Александар Ристевски и Арион Зиба кој е повратник во клубот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни