Поврзете се со нас

Италија

Агентот на Шкринијар: Интер беше тој кој го стави на трансфер листа

Објавено

на

Милан Шкринијар вчера заработи црвен картон и му помогна на Емполи да стигне до голема победа над Интер во Серија А, а периодов постојано е актуелен во медиумите и поради друга причина.

Се шпекулира дека словачкиот дефанзивец сигурно ќе го напушти италијанскиот клуб по крајот на сезоната и ќе ја прифати финансиски богатата понуда на ПСЖ.

Агентот на Шкринијар излезе во јавноста со изјава со која ја разјасни ситуацијата.

– Вистината е дека одлуката Шкринијар да биде на трансфер листата во текот на летото ја донесе Интер, а не самиот фудбалер.

– Поточно, Интер почнал преговори со ПСЖ, па и ние бевме информирани дека треба да преговараме за личните услови. Во еден момент преговорите беа прекинати, а Милан продолжи да ги исполнува обврските како вистински професионалец.

– Подоцна добивме неколку понуди за продолжување на договорот, но истите ги оценивме како неприфатливи, па месецов му потврдивме на Интер дека условите не се соодветни. Исто така им предочивме дека имаме право да ги слушаме понудите на другите клубови, – изјавил Роберто Систичи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни