Поврзете се со нас

Англија

Агентот на Клоп испрати директна порака околу иднината на стратегот на „Енфилд Роуд“

Објавено

на

Премиерлигашот Ливерпул игра сезона под очекувањата и може многу лесно да се случи наредната кампања воопшто да не игра во Европа.

Тоа секако ќе биде удар за „црвените“ кои во последниве години имаат високи амбиции, па во неколку наврати доаѓаа до завршиниците на европските натпреварувања, ја освоија Лигата на шампионите, но и Премиер лигата.

Поради овој пад се поставува прашањето дали Јирген Клоп ќе остане на „Енфилд Роуд“ и во следната кампања со оглед на тоа што стратегот се споменува како можен кандидат за наследник на Јоаким Лев на селекторската функција во германската репрезентација.

Меѓутоа Клоп е максимално фокусиран на „црвените“ и најдобар доказ за тоа е директната порака од неговиот агент Марк Косике.

-Апсолутно! Без дискусија, -порача Косике одговарајќи на прашањето дали Клоп ќе остане на клупата на Ливерпул.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни