Поврзете се со нас

Германија

Агентот на фантастичниот дефанзивец на Баерн: Не сакам да го навредам клубот, но се знае кој е најголем во светот

Објавено

на

Foto:twitter.com/FIFAWorldCup

Алфонсо Дејвис интензивно преговараше со Баерн Минхен пред завршетокот на сезоната, но неговата тешка повреда и последните потези во клубот ги заладиле односите меѓу двете страни.

Фантастичниот лев бек нема да биде недопирлив во новата сезона бидејќи Баерн го договори искусниот Гереиро, а со оглед на тоа што му преостануваат две години од договорот, постои огромна шанса да биде продаде ова или наредното лето.

Најголем интерес за него пројавува Реал Мадрид, а отворено за ласкањето од „кралскиот клуб“ говори и агентот на младиот дефанзивец, Недал Хуосех.

– Не сакам да го омаловажам или навредам Баерн, но Реал Мадрид е најголемиот клуб во светот, се знае кој има 14 титули во Лигата на шампионите.

– Баерн е во топ 5 најголеми клубови во светот, но Реал е најголем. Секогаш сум бил нивни фан и кога слушате дека се интересираат за вашиот клиент, тоа ве прави горди. Реал Мадрид е најголемото име, има 14 титули во Лигата на шампиони, – изјавил Хуосех за „Спорт1“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни