Поврзете се со нас

НБА

Агентот на Џордан: Пипен му е љубоморен на Мајкл, затоа кажува дека Леброн е подобар

Објавено

на

Долгогодишниот агент на Мајкл Џордан, Дејвид Фалк е еден од селектираните луѓе кои можеле да ги изгледаат сите епизоди од документарецот „Последниот танц“, а гледајќи го целиот серијал само била потврда за неговата теза дека Скоти Пипен му е љубоморен на популарниот Ем-Џеј.

-Пипен е во одредена мера љубоморен на Мајкл. Неодамна во неколку наврати истакна дека смета оти Леброн Џејмс е подобар играч од него. Сега ако ти си Скоти Пипен и Мајкл Џордан ти ја направил кариерата, целата кариера, таквото мислење треба да си го задржиш за себе, -вели Фалк и додава:

-Проблемот на Скоти, а тоа ќе се види на многу места во документарецот е дека тој не е натрпеварувачки настроен. Имаше смешни причини. Мигрена-мислите оти Џордан ќе го направеше тоа освен ако не му ја ампутираше ногата, -истакна Фалк.

Џордан и Пипен заедно во Чикаго Булс освоија шест шампионски титули.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни