Поврзете се со нас

Балкан

Адеми се најде во најдобрата единаесетка на колото во Хрватска (ФОТО)

Објавено

на

Екипата на Динамо Загреб оствари уште една победа во Хрватска и тоа над составот на Локомотива, победа во која свој придонес даде македонскиот репрезентативец Аријан Адеми.

Адеми ги одигра сите 90 минути на овој меч на кој го најави триумфот на фаворитот со погодокот во 6 минута. За ова издание големиот борец доби признание и се најде во идеалниот состав на 10. коло во НХЛ лигата.

Во најдобрата единаесетка има уште двајца фудбалери на Динамо, дефанзивецот Периќ и напаѓачот Петковиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни