Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Адеми, Ристовски и соиграчите имаа голема среќа: Топката „лазеше“ по гол линијата и не заврши во мрежа…. (Видео)

Објавено

на

Динамо се врати со одличен резултат од гостувањето кај Лудогорец во Бугарија, а имаше и огромна среќа на првиот натпревар од третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Иако натпреварот започна фуриозно за „модрите“ кои поведоа со 0:2, Лудогорец брзо се врати и намали на 1:2, по што беше далеку подобар тим во вториот дел.

Продолжението започна со голема шанса за бугарскиот претставник, но само брзата реакција на Ливаковиќ и големата среќа ги спаси Хрватите од примен гол.

Аријан Адеми, Стефан Ристовски и колегите ја имаа навистина среќата на нивна страна, бидејќи топката „лазеше“ по гол линијата, но некако не заврши зад грбот на Ливаковиќ.

Видеото погледнете го на следниот ЛИНК

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни