Поврзете се со нас

Свет

Адеми претставен во новата средина, тој е играч со најголема вредност (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми како што е познато го напушти Динамо Загреб и веќе официјално беше преставен во новиот клуб-тоа е Пекинг Гуан од Кина.

-Добредојде во Пекинг-порачаа од новиот клуб.

Адеми нема да ја носи „петката“, бројот кој Динамо реши привремено да го пензионира по заминувањата на капитенот. Популарниот Аки ќе биде активен со бројот 45.

Договорот е на три години, а големиот борец ќе заработува по 1.65 милиони евра по сезона. Тој според „Трансфермаркт“ е играч кој има најголема вредност во Пекинг Гуан, поточно е проценет на 4 милиони евра.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни