Поврзете се со нас

Балкан

Адеми: Никогаш не зажалив што ја одбрав Македонија

Објавено

на

Аријан Адеми веќе долги години игра на високо ниво, а во тоа можевме и самите да се увериме преку настапите за македонската репрезентација.

Големиот борец секогаш е спремен да го дада максимумот, да го испоти дресот, да ги надмине сите проблеми со кои се соочува се со цел за да помогне да репрезентацијата или пак за неговиот клуб Динамо Загреб.

Хрватите до ден денеска жалат што не го искористија Адеми кој пак уште еднаш им испрати порака дека воопшто не жали што се реши да настапува за Македонија.

-Како дете често одев во Македонија и кога дојде повик немав никаков проблем да го прифатам и да играм за македонската репрезентација.

– Никогаш не зажалив што го одбрав тој пат, зашто на крајот се покажа како вистински погодок. Знам дека се бара виновник за тоа што не заиграв за Хрватска, но…, -истакна Адеми кој за „црвено-жолтите“ игра од 2014 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни