Поврзете се со нас

Балкан

Адеми ја потврди победата, Динамо Загреб обезбеди полуфинале во Купот на Хрватска

Објавено

на

blank

Динамо Загреб на македонските репрезентативци, Аријан Адеми и Стефан Ристовски обезбеди пласман во полуфиналето на Купот на Хрватска.

Клубот од хрватската престолнина денеска ја потврди улогата на фаворит и славеше над Славен Белупо со 2-0 со погодоци во второто полувреме. Еден од нив, оној за потврди на триумфот во 78 минута беше дело на капитенот, поточно на нашиот Адеми.

Аријан беше активен на теренот до 81 минута.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни