Поврзете се со нас

Балкан

Адеми и Ристовски ја добија битката против Антовски (ВИДЕО)

Објавено

на

Стефан Ристовски и Аријан Адеми со својот Динамо Загреб издвојуваа сигурна победа над Истра од 4-1 во вечерашниот меч од првата хрватска лига.

Адеми го одигра првото полувреме, Ристовски влезе во 60 минута, но и двајца немаа директна улога при головите на домаќините кои беа дело на Оршиќ, Шутало, Бочкај и Емрели.

Ова за актуелниот првак беше трето славје во третиот меч и со вкупно 9 бода е на првото место на табелата.

Кај гостите пак активен во последните 10 минути беше Филип Антовски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни