Поврзете се со нас

Балкан

Адеми добил понуда и од тим од Бундеслигата

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец и член на Динамо Загреб, Аријан Адеми до крајот на преодниот рок би можел да ја промени средината.

Веќе извесен период е јасно дека има нетрпеливост на релација клуб-играч, а тоа на крај би можело да резултира со конечно заминување на Адеми од Динамо Загреб.

Според последните најави, од редовите на Штутгарт пројавиле сериозен интерес за ангажман на Адеми кој би бил опција плус за средината на теренот, но засега нема никаков договор меѓу германскиот клуб и Динамо Загреб.

Медиумите во Хрватска пишуваат дека Адеми сака да си замине од „Максимир“, а досега интерес за неговите услуги пројавија Валенсија, Аданаспор и клуб од Саудиска Арабија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни